Mgr. Daniel Zinrák

Mgr. Daniel Zinrák je advokátem v Praze s pobočkami v Olomouci a ve Zlíně. Advokát s mnohaletou zkušeností v mezinárodním byznysu, který svou práci bere jako poslání pomoci lidem, kteří v danou chvíli neměli potřebné štěstí. Ve své právní praxi dokáže využít svých zkušeností z různých oborů lidské činnosti od průmyslu, IT, energetiky až po medicínu.

Mgr. Daniel Zinrák je samostatným advokátem od roku 2018, před tím kromě advokacie působil na manažerských pozicích v mezinárodních společnostech jako je American Express, Dunlop Building Adhesives Ltd., Deutsche Amphibolin Werke, jak na národní, tak i evropské úrovni. Mnohaletou manažerskou praxí je také dán jeho přístup k advokacii, kdy je cílem přinést právně bezpečné řešení, které zohlední všechny provozní situace klienta.

Jeho cesta k právu nebyla vůbec přímá a byla výrazně ovlivněna rodinným prostředím. Ještě za minulého režimu nastoupil do učení na Střední odborné učiliště strojírenské ZPS Zlín (tehdy Gottwaldov), obor mechanik NC strojů. Výhodou tohoto oboru je kombinace strojařiny, elektrotechniky a informačních technologií. Krátce po revoluci s tátou postavili malou vodní elektrárnu v Otrokovicích, provozovali půjčovnu stavebních strojů a věžových jeřábů.

Po maturitě nastoupil na Vyšší obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně, kde studoval ekonomii, účetnictví, daně a marketing.

Teprve s odstupem několika let při zaměstnání vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Poté nastoupil na koncipientskou praxi k Mgr. Martině Vévodové.

Oblasti práva

Mgr. Daniel Zinrák se dlouhodobě věnuje právu a ekonomii zejména v oblasti podnikání.

 • Obchodní právo a podnikání
 • Nemovitosti a stavby
 • Daně a finanční právo
 • Občanské právo
 • Náhrada škody a újmy
 • Rodinné právo
 • Pracovní právo
 • Medicínské právo
 • Trestní a správní právo
 • Právní služby pro města a obce
 • Mezinárodní a evropské právo
 • Správa majetku

Oblasti práva

Mgr. Daniel Zinrák je hlavním řešitelem projektů Náhrady škod.cz a Rozvod zdarma.cz. Cílem projektu Náhrady škod.cz je přinést dostupnou právní pomoc advokáta poškozeným při dopravních nehodách, pracovních úrazech a dalších nepříznivých osobních situacích.

Projekt Rozvod zdarma.cz si klade za cíl umožnit každému, kdo řeší nepříznivou rodinnou situaci, stáhnou si zcela zdarma kvalitní a prověřené vzory rozvodových papírů. Za poplatek je možné si nechat dokumenty zkontrolovat advokátem, případně si je nechat sepsat. Je také možné využít placených konzultací nebo zastoupení rozvodovým právníkem.

Máte zájem o naše služby

Zavolejte nám ihned na +420 774 019 960 nebo napište přes kontaktní formulář. Váš případ posoudíme zcela zdarma.

  Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, advokátní kancelář Praha

  Hybernská 1012/30
  110 00 Praha 1 – Nové Město

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, pobočka Olomouc

  Palachovo nám. 620/1
  779 00  Olomouc

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, pobočka Zlín

  Sokolská 426,
  760 01 Zlín