Mgr. Ing. Veronika Těšická

Mgr. Ing. Veronika Růčková

Mgr. Ing. Veronika Těšická je advokátní koncipientkou působící na pobočce advokátní kanceláře v Olomouci. Právní vzdělání získala na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V advokacii působí od roku 2019, přičemž na pozici advokátní koncipientky po absolvování studia od roku 2021.

Mgr. Ing. Veronika Růčková zastává po vzoru Mgr. Daniela Zinráka názor, že k právu neodmyslitelně patří finance. Z tohoto důvodu se po vystudování práv věnovala studiu ekonomie. V roce 2023 poté dokončila studium na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské Univerzity v Opavě se zaměřením na bankovnictví, účetnictví a pojišťovnictví. Svým klientům je proto schopna poradit mimo oblast práva i v oboru financí. Tyto vědomosti mohou klienti ocenit především při vypořádání společného jmění manželů a podílového spoluvlastnictví.

Klientům poskytuje právní poradenství v občanském právu a pracovním právu se zaměřením na náhradu újmy, pracovní úrazy, dopravní nehody a právo rodinné. Svou pomoc při řešení rozpadu manželství, konfliktů v rodině, ochraně zájmů dětí a spravedlivého odškodnění poškozených po pracovním úraze, dopravní nehodě, napadení, vnímá jako své poslání. Současně se specializuje na problematiku sousedských sporů, zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví a finanční právo.

Pozornost Mgr. Ing. Veronika Růčková věnuje i trestnímu právu. Již od svého studia práv se ztotožňuje s principy restorativní justice. Z tohoto důvodu se přidala na pozici stážistky do Institutu RJ. V roce 2020 až 2021 poté vykonávala právní revizi překladu zásadní příručky Handbook on Restorative Justice Programme a podílela se na několika projektech Institutu RJ.

Mgr. Ing. Veronika Růčková je přesvědčena, že každý problém je možný řešit vícero způsoby, proto se svým klientům snaží vždy představit širokou škálu možností řešení jejich situace, ve všech souvislostech, důsledcích a nalézt to správné řešení na míru.

Oblasti práva

Mgr. Ing. Veronika Růčková se dlouhodobě věnuje právu a ekonomii zejména v oblasti podnikání.

 • Rodinné právo
 • Náhrady škody a újmy
 • Medicínské právo
 • Pracovní právo
 • Trestní právo
 • Věcná práva
 • Finanční právo

Oblasti práva

Mgr. Ing. Veronika Růčková je hlavní expertem projektů Náhrady škod.cz a Rozvod zdarma.cz. Cílem projektu Náhrady škod.cz je přinést dostupnou právní pomoc advokáta poškozeným při dopravních nehodách, pracovních úrazech a dalších nepříznivých osobních situacích.

Projekt Rozvod zdarma.cz si klade za cíl umožnit každému, kdo řeší nepříznivou rodinnou situaci, stáhnou si zcela zdarma kvalitní a prověřené vzory rozvodových papírů. Za poplatek je možné si nechat dokumenty zkontrolovat advokátem, případně si je nechat sepsat. Je také možné využít placených konzultací nebo zastoupení rozvodovým právníkem.

Máte zájem o naše služby

Zavolejte nám ihned na +420 774 019 960 nebo napište přes kontaktní formulář. Váš případ posoudíme zcela zdarma.

  Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, advokátní kancelář Praha

  Hybernská 1012/30
  110 00 Praha 1 – Nové Město

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, pobočka Olomouc

  Palachovo nám. 620/1
  779 00  Olomouc

  Kontakt

  Mgr. Daniel Zinrák, pobočka Zlín

  Sokolská 426,
  760 01 Zlín